top of page

Дві крапки

онлайн виставка

2 – 28 червня 2020

NV Gallery

Посилання на онлайн-виставку

 

Цією виставкою хотілося б візуалізувати відрізочок часу – емоційну пляму на нашій спільній історії. ДВІ КРАПКИ – що передбачає перелік родових значень, ДВІ КРАПКИ над Ї – що є маркером нашої ідентичності, ДВІ КРАПКИ, що передбачає продовження та тлумачення.

Хто ми? Як ми? Що ми відчуваємо? Що нас бентежить? Як ми діємо? Чого ми прагнемо?

Трохи наративу: ми ще недавно бачили палаючий майдан та виконання смертоносних наказів влади, але ми вже тоді були ближче до демократії. Ми ще у процесі війни з підступним сусідом, що розгойдує нашу країну і знову макає у тоталітарне минуле. Ми жахнулись від ізоляціі, купи заборон, з тиском на нашу відповідальність та, за нашими спинами, вирішенням владних амбіцій. Для транзитного покоління це флешбек з дитинства, до розвалу союзу та залізної завіси. Це покоління пожинає наслідки залікованого тоталітаризму. Сталіно і Ворошиловград на день перемоги у 2020 році. Ми країна з тичасово невизначеними кордонами. В Україні вже зявилось покоління, яке дорослішало у процесі війни.

На одинці, у так званій “самоізоляції”, перечитуючи купу літератури, що очікувала на полицях, переслухуючи лекційї, вебінари та курси можемо відчути легкий дискомфорт без живого обміну думками, ідеями та емоціями, без можливості сісти у вагон і прокинутись у будь якому куточку країни, яку тільки недавно почали пізнавати. Ми звикли мати право на мирні зібрання, ми навіть звикли, що більшість кордонів для нас умовні. А ще зявилося покоління, яке і не відчуває що таке кордони.

Куратор - Люся Ничай

Асистент куратора - Олена Каїнська

bottom of page