top of page

Мамай. Степ. Захист

художня виставка в рамках історико-культурного фестивалю "Мамай-fest" під егідою

Національної Спілки художників України

1 червня – 20 липня 2019

Музей історії міста Кам'янське

Кам'янське

"Історико-культорологічний фестиваль "Мамай-fest" – це широкомасштабне музейне дійство в форматі науково-мистецької акції, де синтез музики і поезії, кіно і театру, образотворчого і народно-ужиткового мистецтва, музейних предметів із закодованою в них пам’яттю народу та наукових розвідок, гармонійно поєднуючись, творить український простір в його духовному, естетичному та інтелектуальному вимірі. Традиційні мотиви народної картини "Козак Мамай", образ якого лежить в основі проекту, вступають у відкритий широкому загалу діалог з концептуальним баченням минулого та майбутнього України сучасними митцями та науковцями.

Протягом багатьох віків українські землі в силу географічних та геополітичних умов були територією, по якій хвиля за хвилею прокочувались ворожі орди: гуни і авари, монголи і османи, поляки і німці, і, зрештою, Росія. Потреба в захисті власної землі, культури, мови, релігії та власної ідентичності зумовила появу створених народом регулярних збройних сил – козацтва.

Звернення до героїчної історії козацтва, узагальненим архетипом якої є образ козака Мамая, до козацьких традицій, які незважаючи ні на що збереглися і проявляються вже в наші часи, і складає основну тему ХІІ історико-культурологічного фестивалю "Мамай-fest". Важливою складовою фестивалю є мистецький проект "Мамай. Степ. Захист".

Проект являє собою колективну художню виставку, яка передбачає відтворення в різноманітній художній формі – живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво, інсталяція тощо – традиції захисту України від ворогів, сягаючи наших часів.

bottom of page