top of page

Курбан Байрам

50 х 70

акрил на полотні
2019

продана

В день мого прибуття в Гелікон Арт Центр відбувався Курбан Байрам, святкування кінця місяця Рамадан. В цей день, згідно з правилами та традиціями Ісламу, корів приносять у жертву. Люди розрізають горло корові над діркою в землі, куди стікає кров. Ця дія символізує випадок в Корані, коли за наказом Бога Авраам був готовий принести в жертву свого сина. Бог перервав його, і Авраам приніс у жертву вівцю, проте, це випадок показує повну і беззастережну відданість Авраама Богу.

Того дня я була вражена криками корів звідусіль, і почувалась неспокійно. В картині я хотіла виразити своє відношення до того, що корів приносять у жертву.

На картині я використала традиційні символи килимів Анатолії.

Люди на картині дивляться на корову знизу догори. Вони приносять корову в жертву Богу, так ніби кажучи Йому: “Дорогий Боже, будь ласка не забирай нікого з нас, натомість забери життя цієї корови”. Між людьми та коровою розташований символ вовка. Люди дивляться на корову як люті хижаки, бажаючи вбити її.

Символ на корові означає материнство, родючість, репродуктивність та достаток. Це символ Богині Матері. Мені здається, що ці корови мають відношення до жінок, пригноблених в турецькій культурі.

Птахи дивляться на корову з неба. Це означає, що ця жертва не йде до Бога, а до птахів, які об’їдять кістки мертвої корови. Ці кістки реінкарнують в птахів і віддадуть птахам силу життя. А потім цикл повториться. Символ на птахах означає мудрість, милість, щастя і любов. Цей символ розташований біля символу Дерева Життя, що спрямовується вертикально у Рай. Цей символ означає Світ, що постійно розвивається та змінюється. Це птахи життя, які прилітають, коли приходить час. Цей символ означає пошук безсмертя та надію на життя після смерті.

Картина виставлялась:

  • 7 – 27 жовтня 2022 – Між небом і землею, групова виставка, центр сучасного мистецтва Solvay, Краків, Польща

  • 6 липня – 6 серпня 2022 – Сусіди прийшли, персональний проект, ресторан П’яна качка, Львів

  • 13 травня – 13 червня 2022 – Слухай життя, персональний проект, Центральна бібліотека для дітей, Львів

  • 17 – 18 жовтня 2020 – Вітрила пригод, VII туристичний фестиваль пісні, фото та кіно, учасник мистецької експозиції, Палац культури, Луцьк

  • 19 – 24 серпня 2020 – V Міжнародний фестиваль Параджанова, групова виставка, куратор і учасник, Супутник, Львів

  • 20 лютого – 13 березня 2020 – Тонкі сни, персональний проект, PM Gallery, Львів

  • 29 серпня – 30 вересня 2019 – Social Volume, виставка результатів мистецької резиденції Helikon Art Center, галерея Kara Sanat Atolyesi, Ізміт, Туреччина

bottom of page