top of page

Дифузії

міжнародна мистецька резиденція

7 – 30 вересня 2019

Маріуполь

Метою мистецької резиденції "Дифузії" є об’єднання митців із різних сфер (кіно та фотографія, мультимедіа, величне мистецтво, перформенси сучасного мистецтва, танець, театр, дизайн, живопис, та інших) для створення мистецьких творів, що апелюють до важливих суспільних та екологічних проблем та залучають місцеву громаду до розвитку мистецтва. Резиденція відкрита як для митців з України, так і з-за кордону.

Маріуполь, промислове місто на південному сході України, у зв’язку із геополітичною турбулентністю стало своєрідним центром регіону. Резиденція в Маріуполі пропонує унікальний досвід відкриття пост-радянських культурних процесів, характерних для всіх країн Східної Європи. Досвід показує, що акліматизаційний процес, який проходить під час резиденції у новому місті, повному контрастів, безумовно генерує креативні імпульси, які рано чи пізно будуть маніфестовані у певній формі мистецького вираження. Резиденти презентують відображення своїх відчуттів місцевій публіці, даючи їм можливість побачити своє місто очима чужинця.

Кульмінаційним моментом резиденції "Дифузії" стала фінальна виставка учасників резиденції у Центрі сучасного мистецтва ім. Архипа Куїнджі в Маріуполі.

bottom of page