top of page

Дві крапки

онлайн виставка
2 - 28 червня 2020
NV Gallery

2 червня 2020 року ми відкриваємо он-лайн галерею Мистецької резиденції ім.Назарія Войтовича. Першою виставкою буде кураторський груповий проєкт резидентів наших програм - з головною ідеєю - ми в часи перемінних обставин - “Дві крапки”.
Цією виставкою хотілося б візуалізувати відрізочок часу - емоційну пляму на нашій спільній історії. ДВІ КРАПКИ - що передбачає перелік родових значень, ДВІ КРАПКИ над Ї - що є маркером нашої ідентичності, ДВІ КРАПКИ, що передбачає продовження та тлумачення.
Хто ми? Як ми? Що ми відчуваємо? Що нас бентежить? Як ми діємо? Чого ми прагнемо?
Трохи наративу: ми ще недавно бачили палаючий майдан та виконання смертоносних наказів влади, але ми вже тоді були ближче до демократії. Ми ще у процесі війни з підступним сусідом, що розгойдує нашу країну і знову макає у тоталітарне минуле. Ми жахнулись від ізоляції, купи заборон, з тиском на нашу відповідальність та, за нашими спинами, вирішенням владних амбіцій. Для транзитного покоління це флешбек з дитинства, до розвалу союзу та залізної завіси. Це покоління пожинає наслідки залікованого тоталітаризму. Сталіно і Ворошиловград на день перемоги у 2020 році. Ми країна з тимчасово невизначеними кордонами. В Україні вже з’явилось покоління, яке дорослішало у процесі війни.
На одинці, у так званій “самоізоляції”, перечитуючи купу літератури, що очікувала на полицях, переслухуючи лекції, вебінари та курси можемо відчути легкий дискомфорт без живого обміну думками, ідеями та емоціями, без можливості сісти у вагон і прокинутись у будь якому куточку країни, яку тільки недавно почали пізнавати. Ми звикли мати право на мирні зібрання, ми навіть звикли, що більшість кордонів для нас умовні. А ще з’явилося покоління, яке і не відчуває що таке кордони.
Куратор - Люся Ничай
Асистент куратора - Олена Каїнська

bottom of page